וטרינר במעלות | מרפאה וטרינרית מעלות | קליטת חתול חדש בבית

קליטת חתול חדש בבית

מזל טוב אימצתם חתול, אז כדאי שתקראו את המאמר הזה כי הוא יעזור לכם להתמודד עם השעות והימים הראשונים של ה"נמר" החדש שלכם בבית.

מוצרים חיוניים בבית בשביל החתול

טרם הגעת החתול לבית רצוי לרכוש את הפריטים הבאים:

  • ארגז נשיאה
  • מתקן גירוד
  • ארגז צרכים
  • חול מתגבש
  • כף לאיסוף צרכים
  • מתקן מים רצוי מבעבע
  • כלי אוכל
  • מזון איכותי ועשיר לחתולים
  • משחקים קטנים כגון: עכברוני משחק, כדורי ספוג קטנים

חתול זה לא כלב

חתול בניגוד לכלב חייב להתחיל ממקום מאוד מצומצם ואז לאט, לאט לתת לו ל"גלות" את העולם הרחב. כל חתול חדש בהגיעו לבית רצוי שיישאר בכלוב האינטימי שלו למספר שעות ואז יש לשחרר אותו בחדר שנבחר מראש. את החדר יש לצייד בכלי עם אוכל, מים, ארגז צרכים עם חול, מתקן גירוד ומשחקים שונים.

השעות הראשונות של החתול בבית

לאחר שחרור החתול מהכלוב, הוא יחפש את המקום הטוב ביותר להסתתר. חתולים הם אלופים במחבואים, אז לא להילחץ אם לא מוצאים אותם בחדר כשאתם יודעים שהדלת הייתה נעולה כל הזמן, הם "יצוצו" בסוף מאיזו פינה...מאד חשוב להניח לחתול ולא להלחיץ אותו בתהליך הקליטה הראשוני בבית. יש מצב כי הוא לא ירצה לאכול וגם לא לשתות וזה בסדר גמור, ככל שיעברו הימים הוא יסתגל יותר.

כעבור כמה ימים

לאחר שהות של כמה ימים בחדר סגור, ניקוי ארגז הצרכים, מתן מים, מזון והרבה אהבה אפשר לפתוח בפניו את דלת החדר שבו היה נעול ולתת לו לגלות את שאר מרחבי הבית והנפשות הפועלות. החתול יגיב בהססנות ואף בפחדנות, אך כמו חתול הסקרנות תגבור עליו והוא יצא אט, אט ויתחיל בעבודת הבלשות האופיינית לחתולים. מאד חשוב לשמור על רוגע ולא להלחיץ את החתול. פרט חשוב מאוד - להקפיד על תריסים או חלונות סגורים, סורגים צפופים או רשת – שאיפתו הראשונית של חתול היא לברוח החוצה והוא יחפש את הדרך הכי מסוכנת עבורו וחובתנו כבעליו לשמור ולהשגיח עליו טרם צאתו מחוץ לבית (כמובן אם ההחלטה היא להפוך אותו בסופו של דבר לחתול חוץ שלא בורח מסביבת הבית).

המשך הסתגלות החתול לסביבה

תהליך הקליטה בבית צריך להיות בין שבוע לחודש, אך וכאשר כשאתם חשים שהחתול מרגיש בטוח מספיק בבית אפשר לאט, לאט לחשוף לו את החצר, אפשר להוציא אותו עם רתמה ורצועה, אפשר לשים אותו בכלוב שלו ולהוציא אותו לעיתים תכופות לחצר למספר דקות. וכך לאט, לאט עד לשחרורו הסופי בחצר עם אפשרות לחזור לבית מתי שרק יחפוץ בכך. המצאות מים ואוכל זמינים בכל מיני מקומות בתוך הבית ומחוץ יגרמו לחתול להישאר בקרבת מקום. במידה ויש עוד חתולים בבית, הקליטה תהיה טיפה יותר מורכבת אבל אפשרית בהחלט. לחתולים לוקח יותר זמן להיקלט בתוך החבורה מאשר כלבים ולכן צריך המון סבלנות ושימת לב לכל שינוי קטן אצל חבורת החתולים.

אנו כמרפאה ממליצים בחום ובאהבה לחסן את כל חתולי הבית החדשים והישנים בחיסון מרובעת ואף כלבת על מנת למנוע מחלות בקרבם. כמו כן קיימת חשיבות רבה לשימוש במוצרי הדברה מכיוון שחתולים הם פשוט "מגנטים" של פרעושים וקרציות מאחד לשני, לבית ולכל הסביבה, זאת לצד הדברה תכופה של אזור המחייה שלהם יבטיח לכם חתולים בריאים, יפים, נקיים וטובים לסביבה.

 

 

כתובות ושעות פעילות

 

 מרפאה במעלות
רחוב המעפילים 40,
בכניסה הראשית למעלות

שעות פתיחה:
א–ה: 10:00-13:00, 16:00-20:00
יום שישי: 10:00-13:00
טלפון: 04-9974449, 04-9572572

 

מרפאה בצורית
רחוב סחלב 25,
בבית משפחת מצוינים

שעות פתיחה:
יום א, ג, ה: 08:00-09:30, 20:00-22:30
יום ב, ד: 10:00-13:00, 19:00-21:00
טלפון: 04-9881076

 

נייד למקרי חירום 054-6864882 | אימייל: [email protected]